UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Jan Uuspõllu monotükki näeb augustis ka Tallinnas

Augustis annab Jan Uuspõld Kultuurikatlas üheksa lisaetendust monopolüloogiga “Pingviin ja raisakass”.

“On aasta 1991. Eesti Vabariik on juba käega katsuda. Kolmekümnendates eluaastates Eff, väljub hommikul rõõmsalt kodunt, et Tallinna elus oma õnnevõimalust otsida. Ta kohtab tervet galeriid inimesi ja kuuleb nende värvikatest saatustest,” seisab etenduse kirjelduses.

See on aeg, kui riigipiirid on veel kinni, kuid kujutlusvõime piire ei tunne. “Pingviin ja raisakass” maalib koomilise ja groteskse pildi 1991. aasta elust, inimestest ja nende unistustest. Ilmselt kõige üllatavam on toonase pildi sarnasus meie tänasele päevale.

Inimesed on nagu palavikus, sest ka uuel ajal on võitjad ja kaotajad. Nüüd tuleb jalg maha saada, muidu jääd käppa imema, olgu iseseisvus või mitte! Päeval sööb Eff uut imelist jäätist “Pingviin” ja hilisõhtul kuulab prügikastikasside lõugamist. On alles aeg, kui kõik see, mis vahepealse kahekümne nelja aasta jooksul toimunud, on veel olemata.

Monopolüloog “Pingviin ja raisakass” kõnetab algupärase kirjandusklassika kaudu tänast päeva rullides lahti üleminekuaegse elu, kus ankedootlikult kirevatel karakteritel ja kogu meie uuel vabariigil on kõik alles ees. Kõik on võimalik, Eesti ei ole veel vaba, kuid eestlaste unistused juba on.

Näidendi autor on Mihkel Mutt, lavastaja Rein Pakk, laval Jan Uuspõld. Lavastuse kunstnik Riina Vanhanen, videokunstnik Joosep Maripuu, helikujundus Jakob Juhkam. Produktsioon Prem Productions.

Etendused toimuvad 5., 6., 7., 8., 9., 18., 19. ja 21. augustil kell 19 ning 20. augustil kell 20 Kultuurikatlas Tallinnas.

Lisatud 02/07/2015, kategooria:
uudised
Jaga