UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Madis-Ulf Regi: näitleja Jan Uuspõld näitas kõrget meisterlikkust.

Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015

10. juuni

Käisin Viinistul, kus mängib sõber Mihkli «Pingviin ja raisakass». Olen harjunud käima esietendustel. Pärast on hea koos omasugustega, st koos prominentuuriga muljeid vahetada. Kui muljeid on. Seetõttu üllatas, et täna, juba neljandal etendusel ei kohanud mitte ühtegi (!) tuttavat.

Palju oli noori, kuigi kõige rohkem võis etendus öelda just minuvanustele, kes me olime just aastaks 1991 jõudnud oma võimete tippu. Õnneks ei puutunud mina kokku nii karikatuursete tegelaste galeriiga nagu Eff näidendis. Kuigi inimesi, kes «luuravad, kust saaks midagi, ja samal ajal kardavad», tol ajal muidugi oli. Aga millal neid ei ole?

Ka ei olnud minul välja minnes kunagi tühja lootust, et «äkki kujuneb midagi». Ei, mina kujundasin oma saatust ise, mul oli juba siis asjadest oma arvamus, ja just tänu sellele olen täna see, kes ma olen.

Kontrollisin raamatust üle: lause võõra nahavärviga tänavapühkijatest, kes oleksid «poliitilised põgenikud, keda tuleviku-Eesti nagu iga heaoluriik oma hõlma alla võtab», oli kirjas juba 1992. aasta esmatrükis. See ei olnudki praegu publiku meeleheaks juurde kirjutatud.

Teatrikriitikuna kirjutaksin: näitleja Jan Uuspõld näitas transformatsioonikunstis, rollide silmapilkses vahetumises, kõrget meisterlikkust.

Allikas: Postimees+ 14. juuni 2015
http://arvamus.postimees.ee/3223127/madis-ulf-regi-minu-paevik-2015

Lisatud 15/06/2015, kategooria:
uudised
Jaga