UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Jan Uuspõld: öeldakse, et 1991. aastast pole miski muutunud

ERR 28.07.2015

Näitleja Jan Uuspõld astub augustis üles Mihkel Muti romaanil tuginevas lavastuses “Pingviin ja raisakass”, mis maalib koomilise pildi 1991. aasta elust, inimestest ja nende unistustest. Kõige üllatavam on toonase pildi sarnasus meie tänasele päevale.

“Kui seda nüüd praegu lugeda ja kui nüüd seda tükki vaadata, siis väga palju öeldakse, et uskumatu, et osad asjad on seal kirjutatud 1992. aastal, justkui mitte kuskile me pole liikunud, miski pole muutunud,” rääkis Jan Uuspõld lavastusest, mis tugineb Mihkel Muti romaanil “Pingviin ja raisakass”.

“Üks asi, mida kindlasti enam tagasi ei saa on see eufooria, mis tollel ajal valitses – igas vanusegrupis, igasuguse haridustasemega inimeste hulgas – oli see eufooria. See oli millegi uue ootus,” meenutas Jan Uuspõld üheksakümnendate algust.

Mastaapne monopolüloog “Pingviin ja raisakass” kõnetab algupärase kirjandusklassika kaudu tänast päeva rullides katlamajas lahti üleminekuaegse elu, kus ankedootlikult kirevatel karakteritel ja kogu meie uuel vabariigil on kõik alles ees. Kõik on võimalik, Eesti ei ole veel vaba, kuid eestlaste unistused juba on. See on aeg, kui riigipiirid on veel kinni, kuid kujutlusvõime piire ei tunne.

Allikas: http://menu.err.ee/v/887e1b2f-c5c7-40f1-9365-75c1300d6bfd

Lisatud 30/07/2015, kategooria:
uudised
Jaga