UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Vaba Lava teatrikeskust külastas rekordarv inimesi

Prem Productions on on naerutanud publikut etendustega “Ürgmees”, “Oma jõul” ning “Дикарь защищается” Vaba Lava teatrikeskuses kaks hooaega järjest. 2017/2018 hooaeg oli Vaba Lava külastajate poolest rekordiline – kokku külastas Tallinna teatrikeskust 70 685 inimest, mis on 12 079 inimest enam kui möödunud hooajal. Publiku ette jõudis 49 lavastust ja anti 135 etendust, mille korraldamise taga oli 31 erinevat kodu- ja välismaist teatritruppi. Erinevaid kultuurisündmusi oli kokku 320.

Vabas Lavas andsid etendusi nii gastrollide kui festivalide raames trupid Prantsusmaalt, Belgiast, Jaapanist, Soomest ja Venemaalt. Lisaks toimusid Vabas Lavas erinevad kontserdid, muusikafestivalid nagu Jazzkaar ja Tallinn Music Week, konverentsid, näitused jmt.

Vaba Lava 2017/18 hooaja kuraatoriprogramm oli prantsuse fookusega ja keskendus teemadele nagu “Big Data” (andmete üleküllus) ja “Post-truth” (tõejärgsus). Lavastusprojektid valisid välja Vaba Lava 2017–2019 hooaegade kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt. Konsultant oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. EV 100 teatriprojekti lavastuse valisid välja kuraatorid koostöös Vaba Lava tegevjuhi Kristiina Reidolvi ja NUKU teatri esindajate Mirko Rajase ja Joonas Tartuga.

2018/19 hooajal avab Vaba Lava Narva teatrikeskuse ning toob publikuni mitmeid uusi koostööprojekte nii Eestist kui välismaalt. Uue hooaja avapauk on septembris toimuv etenduskunstide hackathon Telliskivi loomelinnakus, kus Eesti ja välismaised trupid katsetavad uusi etenduskunstide vorme ja presenteerivad neid avalikkusele.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärk on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui erinevate tugiteenuste näol ning arendada rahvusvahelist koostööd.

Lisatud 27/06/2018, kategooria:
uudised
Jaga