UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Jan Uuspõld on 2017 Eesti teatri aastaauhindade meespeaosatäitja nominent!

Eesti Teatriliit kuulutas välja tänavused aastaauhindade nominendid, keda tunnustatakse 2017. aasta loominguliste saavutuste või pikemaaegse silmapaistva teatritöö eest.

Meespeaosatäitja auhinna nominendiks on valitud Jan Uuspõld Tomas Ericssoni rolli eest lavastuses „Talvevalgus“ (Theatrum). Theatrumi “Talvevalguse” tegevus toimub 1960. aastates ning näitlejate sõnul annab lavastus hea võimaluse sinna aega rännata. “Ilusad kostüümid, ilus ajastu, ilus ruum, kõik töötab sellele kaasa,” sõnas Jan Uuspõld “Ringvaates”.

Uuspõld rääkis saates, et lavastus on nii traagiline, et see on lõpuks lausa naljakas. “Minul on tunne, et kui alguses me lähenesime tekstile, siis see oli väga depressiivne, aga nüüd on seal mingi armastuse energia nii tugevalt sees, nagu oleks hea armastuslaulu läbi kuulanud.”

Laureaadid selguvad rahvusvahelisel teatripäeval 27. märtsil. Sel aastal toimub pidulik auhinnagala NUKU teatris.

Auhinnaga kaasneb klaasikunstnik Ivo Lille loodud Theodori silm, mida rahastab kultuuriministeerium, või Vaike Pääsukese kujundatud auaadress. Mõlemale lisandub Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali rahaline preemia.

Eesti Teatriliit on andnud teatri aastaauhindu välja alates 1961. aastast.

Allikad:

https://kultuur.err.ee/686930/selgusid-teatri-aastaauhindade-nominendid

https://kultuur.err.ee/585781/jan-uuspold-lavastusest-talvevalgus-nagu-oleks-head-armastuslugu-kuulnud

Lisatud 03/03/2018, kategooria:
uudised
Jaga