UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Mart Müürisepp: mõtlesin, et ei hakka karjääri hääbumist ootama, et monotükiga välja tulla

Juba viie päeva pärast esietendub monotükk “Mees metsast”, mis toob teatrikülastajateni Mart Müürisepa kaks poolt.

“Ta on kummaline lugu tõesti, sest see räägib, kes Mart Müürisepp tegelikult on, kust ta tegelikult tuleb ja kuhu ta tegelikult läheb. See ongi kummaline, Mart Müürisepa päriselu ongi olnud väga kummaline tegelikult,” rääkis näitleja “Vikerhommikus”.

“Mees metsast” räägib sellest, miks näitlejad tahavad lavale ronida ja miks nad niivõrd edevad on. “Minu lugu räägib inimese sees olevast kahest poolest – taevast ja põrgust. On kosmiline kõrgem mina ja maine elu,” selgitas Müürisepp.

Küll on tükk aga kergelt nihkes, sest räägib päriselust, kuid ei võta päriselu päris tõsiselt. “Üritame natuke huumorit ka sinna sisse visata, et lõbus ka oleks,” rääkis Müürisepp.

Tüki autor on Rein Pakk, kellega Müürisepp kohtus eelmisel suvel. Näitleja kinnitas, et nende koostöö on olnud väga inspireeriv ning selle vili ongi 20. aprillil esietenduv “Mees metsast”.

Tegemist on Müürisepa esimese monotükiga ning noor näitleja naljatas, et selle tegemiseks ei pea karjääri hääbumist ootama.

“Mind kisub üksinda lavale see, et ma pole seal niimoodi üksinda enne olnud. Mõtlesin, et ei hakka oma karjääri hääbumist ootama, et oma monolavastusega välja tulla. Tulen kohe alguses välja ja siis on see tehtud,” rääkis Müürisepp.

Näitleja lisas, et ei ole seni muretsenud oma karjääri hääbumise pärast, sest populaarsus nii naljalt ära ei vaibu. “Mind eriti ei huvita, mul on oma teater, mis on eksistentsiaalselt nii kindel ja eriline koht,” selgitas ta.

Müürisepa sõnul peegeldub tema populaarsus ka publiku seast. “Olen tähele pannud küll, et kui ma mõnel etendusel lavale tulen, siis hakkab mingi kumin ja sosin saalis pihta. Ma ei tea, kuidas sellesse suhtuda, nuku taga on palju parem olla, sa oled see karakter ja keegi ei näe sind. Praht selle ümbert kaob ära,” rääkis Müürisepp.

“Mees metsast” esietendus toimub 20. aprillil Keila kultuurikeskus.

Allikas: ERR

Lisatud 15/04/2015, kategooria:
uudised
Jaga