UUDISED
Lisatud 11/10/2014, Kategooria: UUDISED

Jan Uuspõld läheb “Brüsseli kapsaga” soomekeelsele etendustuurile

Järgmise aasta kevadel astub Jan Uuspõld Soome publiku ette soome keeles Rein Paku menuka komöödiaga “Brüsseli kapsas”.

Eestis üle 60 etenduse mängitud “Brüsseli kapsas” on tõlgitud soome keelde ja etendatakse tuleva aasta kevadel 40 korda Soome suurimates linnades.

“Aasta alguses tundsin, et vajan uut väljakutset. Naljatasin sõpradega teel olles mängides neile “Brüsseli kapsast” soome keeles. Hiljem mõtlesin, et mis oleks kui ehk tõesti nüüd proovida ka päriselt,” selgitas näitleja idee tagamaid.

Soome keele õppis Uuspõld enda sõnul selgeks 10 aastat tagasi seriaalivõtetel. “Sel ajal unistasin, et saaks kunagi Soome teatris mõne rolli kuid sellisest võimalusest monoetendusega Soomes tuuritada ei oleks osanud undki näha,” tunnistas ta. “Soomest oleme juba saanud ülimalt positiivse tagasiside ja meid on lisatud teatrite kevadisse põhiprogrammi.”

Soomekeelne “Brysselin kaali” on Jan Uuspõllu ja Rein Paku menukaima monoetenduse soomendatud versioon. See alustab oma Soome ringreisi esietendusega Helsigis Savoy teatris 2016. aasta kevadel.

Jan Uuspõld mängib väikesest Eestist laia maailma jõudnud mahlase ja terava keelega keskealist naisteravast, kes küsib endalt – kes ma olen? Vastus on armutult otsekohene, seikluslik ja üllatav ning hoiatuseks kõigile välismaa meestele. Naine on iseteadlik ja tema arvamus terav nagu Eesti sinep.

Reinu ja Jani koostöö on viimastel aastatel toonud Eesti vaatajateni kuus menukat komöödiat, mida on käinud vaatamas kokku üle 100 000 inimese.

Viimane võimalus vaadata eestikeelset “Brüsseli kapsast” on järgmisel pühapäeval 25. oktoobril Nordea Kontserdimajas.

 

Allikas: http://menu.err.ee/v/uudised/kultuur/2c29d2af-159d-43ce-ae13-84e57d86be83/jan-uuspold-laheb-brusseli-kapsaga-soomekeelsele-etendustuurile

Lisatud 19/10/2015, kategooria:
uudised
Jaga