Etendused

Pingviin ja raisakass

On aasta 1991.

Eesti Vabariik on juba käega katsuda. Kolmekümnendates eluaastates Eff, väljub hommikul rõõmsalt kodunt, et Tallinna elus oma õnnevõimalust otsida. Ta kohtab tervet galeriid inimesi ja kuuleb nende värvikatest saatustest. Inimesed on nagu palavikus, sest ka uuel ajal on võitjad ja kaotajad. Nüüd tuleb jalg maha saada, muidu jääd käppa imema, olgu iseseisvus või mitte! Päeval sööb Eff uut imelist jäätist „Pingviin“ ja hilisõhtul kuulab prügikastikasside lõugamist.

On alles aeg, kui kõik see, mis vahepealse kahekümne nelja aasta jooksul toimunud, on veel olemata. See kõik on hirmus naljakas ja vahel ka natuke nukker.

Mastaapne monopolüloog “Pingviin ja raisakass” kõnetab algupärase kirjandusklassika kaudu tänast päeva rullides katlamajas lahti üleminekuaegse elu, kus ankedootlikult kirevatel karakteritel ja kogu meie uuel vabariigil on kõik alles ees. Kõik on võimalik, Eesti ei ole veel vaba, kuid eestlaste unistused juba on! See on aeg, kui riigipiirid on veel kinni, kuid kujutlusvõime piire ei tunne.

“Pingviin ja raisakass” maalib koomilise ja groteskse pildi kahekümne nelja aasta tagusest elust, inimestest ja nende unistustest. Ja kõige üllatavam on toonase pildi sarnasus meie tänasele päevale.

Toetavad: RingFM, Linnaekraanid, Raadio KUKU ja Postimees.

Vaata mängukava Rohkem pilte ja videosid galeriis >>
Autor Mihkel Mutt
Osades Jan Uuspõld
Lavastaja Rein Pakk
Kunstnik Riina Vanhanen
Videokunst Joosep Maripuu
Helikujundus Jakob Juhkam
Plakat Tiina Tammetalu / Martin Lazarev
Esietendus 5. juuni 2015 Viinistu katlamajas
Added 17/03/2015, kategooria:
etendused