Etendused

Brysselin kaali

Monokomöödia Eesti parimatelt tegijatelt.

 

Jan Uuspõld mängib hoogsas ja sotsiaalselt teravas komöödias keskealist Eesti naist, kes on abielus valloonist Brüsseli ametnikuga.

 

Naine ja tema jutt on terav nagu eesti sinep.

 

Meie, eestlased arvame, et peaaegu kõik Eesti naised on välismaalastega abielus, ennekõike soomlastega. Kas teile ka nii tundub?

 

Tänapäeva maailma ilmestavad demograafilised muutused. Me elame uue suure rahvasterände ajal – segunevad kultuurid, religioonid, etnilised grupid…

 

Etenduse toimumist toetab:

 

Projekti “Näidendi “Brysselin kaali” esitamine Soomes” on saanud toetust tänu meetme „Loomemajanduse arendamine” tegevuse „Loomemajanduse valdkondades tegutsevate ettevõtete ekspordivõimekuse arendamine” raames.

 

Projekti “Näidendi “Brysselin kaali” esitamine Soomes” eesmärk on laiahaardeline eesti teatri tutvustamine ja erialase koostöö võrgustiku loomine Soomes. Etenduse ringreisiga soovime tekitada Soome teatripublikus huvi eesti näitekunsti vastu ning tutvustada Eesti oma algupärandit. Lisaks on projekti laiem eesmärk on avada eesti näitekirjanikele ja eesti teatri sidusrühmadele Soome kui eksporditurg.

 

Projekti põhitegevuseks on anda selleks 40 etendust erinevates linnades Rein Paku ja Jan Uuspõllu päevakajalise mononäidendiga “Brysselin kaali”, mis püüab leida eestlase ja soomlase ühisosa vaadeldes hetkel Euroopas ja maailmas toimuvat, aga ka omavahelist läbikäimist ja kultuurilis­ajaloolist tausta.

 

Toetuse andja: Euroopa Regionaalarengu Fond

Toetuse summa: 50 000 EUR

Projekti periood: detsember 2015 – detsember 2016

Loe rohkem: http://arhiiv.eas.ee/et/ettevotjale/ettevotte-arendamine/loomemajandus/ueldist

Vaata mängukava Rohkem pilte ja videosid galeriis >>
Autor Rein Pakk
Osades Jan Uuspõld
Tõlkija Veera Marjamaa
Added 04/01/2016, kategooria:
etendused